Proč používat moderní látkové pleny

Plánujete miminko? Nebo druhé či třetí? A už je rozhodnuto, že se budou používat jednorázové pleny?

Než se tak stane, přečtěte si prosím níže uvedené důvody, proč by mělo být rozhodnuto jinak.

Zdraví Vašeho dítěte.

Otázka: Nosíte papírové spodní prádlo s trochou polypropylénu a absorbčního gelu na bázi polyakralátu s neprospustnou fólií na povrchu?To vše završeno parfémem či krémem, aby pokožka byla stále“ voňavá“ ?….Ne,vy už nemusíte, Vy už umíte svoji potřebu kontrolovat a tak si při výběru svého spodního prádla vybíráte bavlněné,prodyšné a příjemné prádlo.Tak proč tu možnost nedopřejete i svému krásnému miminku, kolem kterého se točí ,nebo bude točit celý svět ,když tato možnost existuje?Moderní látkové pleny jsou vyrobeny z přírodních materiálů,takže nedráždí pokožku a dovolí jí dýchat.Stejně tak svrchní kalhotky jsou vyráběny z nejmodernějších prodyšných materiálů ,které odvádí vlhkost od zadečku směrem ven z plenky.Dalším zdravotním aspektem je , že nošením moderním látkových plen podporujete zdravý vývoj kyčlí-jedná se o tzv. abdukční balení. V případě jednorázovek nemůžeme zcela posoudit vliv chemických látek v nich obsažených na zdravý vývoj našich dětí. Teprve nyní u nás totiž dorůstá první generace, která byla odchována výhradně na papírových plenách. Nicméně existují studie, které svými výsledky používání papírových plen v podstatě nedoporučují. Můžete si být jisti tím, že Vaše dítě nebude mít v dospělosti zdravotní problémy způsobené používáním jednorázových papírových plen? Existující studie ze SRN (Division of Pediatric Endocrinology, University of Kiel) poukazují jak na škodlivost jednorázových papírových plen vůči životnímu prostředí tak na to, že jednorázové papírové pleny škodí lidskému zdraví. V těchto studiích se lze mimo jiné dočíst o možném vlivu papírových plen na snižování množství spermatu u mužů. Vědci zjistili, že jednorázové papírové pleny zabraňují normálnímu ochlazování šourku, což u chlapečků může v dospělosti vést nejen k výše zmíněné snížené produkci spermatu, ale může stát také za vznikem rakoviny varlat. K přehřívání pohlavních orgánů dochází samozřejmě i u dívek, kde může vést ke gynekologickým zánětům a zarůstání poševního vchodu.

Zodpovědnost k životnímu prostředí

Na výrobu pleny je potřeba velké množství surovin(dřevo na buňičinu,ropa na umělé hmoty..)-cca 250kg surovin na jedno dítě ,pokud počítáme že dítě nosí plenky cca 2,5roku.Odpad z plen je vzhledem k nasákavosti objemnější a hmotněší.Jedno dítě vyprodukuje 1.tunu odpadu za plenkové období.V České republice se denně vyhodí 1 250 000ks jednorázových plen.Odpad je nerecyklovatelný ,skládkuje se nebo pálí,pleny se rozpadají 200-400let!Vzhledem k těmto faktům musíme konstatovat,že v dnešní době už nestačí jen třídit domácí odpad.Udělejte i Vy něco víc pro životní prostředí!

Vztah k vlastním penězům

Přestaňte vyhazovat peníze do popelnice a ušetřete za plenkové období (2,5 roku) až 15 000 Kč!

Komfort

Pryč jsou doby kdy se látkové pleny musely namáčet,vyvařovat,žehlit,skládat….Dnešní moderní látkové pleny vyžadují jediné-vyprat- usušit.Vyprat , ale za Vás zvládne automatická pračka.Co se týče komfortu při přebalování plenky jsou na manipulaci velmi podobné jako jednorázové a pokud si pořídíte plenky „vše v jednom“- přebalování je úplně stejné.

Budete In

Tak pokud Vás žádný z výše uvedených důvodů aspoň trochu nepřesvědčil, (což se nám zdá nepravděpodobné) zkuste uvažovat o moderních látkových plenkách jen z toho důvodu , že budete mít pro své dítě něco nového u nás zatím téměř neznámého a to co je trendové ve vyspělém světě. Přece si rádi kupujeme to co nám sluší a je „In“,tak proč to nedopřát vlastnímu mimču,navíc když už víme,že je to to nejlepší pro jeho zdraví? Pořád ještě chcete dítě balit do „papíru“ a peníze vyhazovat do popelnice? Vám i vašemu miminku přejeme jen to nejkrásnější v životě.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *